زنگ املای کلاس من

من فقط دو ماه اول سال  یعنی مهر و آبان رو خودم از دانش آموزام املا می گیرم و از این به بعد هر زنگ املا یک نفر مسئول املا است. این شخص رو جلسه ی قبل با توجه به درس و انظباطش انتخاب می کنم. زنگ املا از قسمتی از درس رو که مشخص کرده ام املا از بچه ها می گیره. البته خودم بالا سرش هستم و اگه جایی لازم باشه کمکش می دم و تکرار می کنم. املا که  تموم شد ، دفترهای املا رو جمع می کنه و هر دفتر رو به یکی غیر از صاحب خودش می ده و بچه ها شروع به تصحیح املا می کنن. اونا فقط کلمه هایی رو که اشتباه نوشته شده زیرش خط می کشند. تموم که شد برای نمره دادن پیش خودم می یارن و خودم نمره رو بهشون می دم. دانش آموزان هم باید کلمه هایی رو که غلط نوشته اند صحیحش رو بنویسند و با اون یک جمله بسازند. یک دفتر مخصوص هم برا املای خانگی دارند که هر درس رو به 4 یا 5 قسمت می کنند و در این چند جلسه د رمنزل از دانش آموز املا خانگی گرفته می شه. از سه زنگ املایی که درطول هفته دارم یگ زنگ رو به املای پای تخته ای ، املای تکمیلی و فعالیت هایی برای رفع مشکلات املایی دانش آموزانم اختصاص می دهم.

در پایان اگه همکاران شیوه ی جدید یا ابتکاری واسه زنگ املا دارن ، منتظر نظراتشون  هستم.

موفق باشید.

/ 9 نظر / 7 بازدید
خوزمرگان1

سلام کارتون حرف نداره من برای روز هایی که املا داریم ولی از دادن اون درس مدت زیادی نگذشته و بچه ها تمرین کافی نکردن سعی میکنم اپن بوک باشه یا کلمه های سخت رو بر روی دیوار می چسبونم و بچه ها وقتی با مشکل رو به رو میشن شکل درست کلمه رو ببینن و مثل اون بنویسن موفق و پیروز باشید[گل]

م.معظمی

سلام اول بگم به به چه دانش آموزان ورزشکار باایمانی دارید وچه مدرسه بزرگ با صفایی[مغرور] واقعا خسته نباشید

اعظم کریمی پور

همکار گرامی سلام فکر خوبیه بخصوص برای تشویق دانش آموزان .من برای علوم این کار را کرده ام و حتما برای املا هم امتحان می کنم مطمئنا نتیجه ی خوبی دارد البته برای آموزگار سخت است ولی ارزشش را دارد. من سعی کرده ام که بچه ها بدون کمک والدین درس بخوانند و از درس جدید به آن ها بار اول مشق می گویم بار دوم ده کلمه خودشان انتخاب کرده و جمله بسازند وبار سوم خودم ده کلمه انتخاب می کنم برای جمله سازی وتا شروع درس جدید به روش های مختلف مشق نوشتن آن ها تکرار می شود .فقط از والدین دانش آموزانی که خیلی ضعیف هستند (3 نفرند)از آن ها خواسته ام که برایشان املا بگویندو بقیه خودشان مشق را با دقت بنویسند و والدین هیچ گونه کمکی در درس ها نکنند که دانش آموزان روی پای خودشان بایستند و از این نظر هم خیلی راضی هستند چون این کمک ها را تا کلاس پنجم بیشتر نمی توانند ادامه دهند و افت تحصیلی در راهنمایی آغاز می شود.

fataneh

کسب درآمد از اینترنت ماهیانه 500 هزار تومان بدون نیاز به ایگولد و سایر بانکهای اینترنتی واریز درآمد شما به حساب بانکی شما در ایران (سیبا – سپهر) بدون نیاز به کارکردن با سایتهای کسب درآمد – پی تی سی – وبمستر و حتی نرم افزارهای کسب درآمد با روزانه 4-2 ساعت کار برای اولین بار در اینترنت درآمد ثابت ماهیانه به دست آورید 100% تضمینی اما حالا شما هم می توانید لذت موفق شدن را تجربه کنید آموزش سه روش کسب درآمد مطمئن از اینترنت فقط با 3-2 ساعت کار در روز تنها راه کسب درآمد برای کسانیکه می خواهند از صفر و با سرمایه کم (حتی بدون سرمایه) شروع کرده و به درآمد عالی برسند. برای خرید نقدی و خرید اینترنتی به این لینک بروید. http://www.cn3shop.com/?ref=taha22 آموزش گام به گام کسب درآمد و موفقیت

منوچهر

مرسی عالی بود اگه وقت داشتی دادش به میناب هم بیا اگه خواستی لینکت کنم pm بذار خوشحالمون می کنی

اعظم کریمی پور

سلام همکار گرامی من هم مانند شما از دانش آموزان برای املا گفتن استفاده کردم چه قدر روش خوبیه ممنونم این کار رو ادامه خواهم داد.

محمود

خیلی عالی بود

پروین بابایی

سلام روش خوبیه راستی من هم روی برگه هایی اشکالی از حیوانات میکشم .هرجلسه یک حیوان (نظر بجه ها)وبچه ها درون اشکال املا مینویسند .مثلا شکل چند ماهی روبزرگ کشیده بعد بچه ها املا را درون ماهی ها مینویسنداین املا املای ماهیها نام میگیرد .